Meyve Suyunu İçip Yazılımı Yaptılar
19/12/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 13°C
Yağışlı
Yağışlı
Perşembe / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cuma / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cumartesi / 12°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

Vatandaşlar Aypikut'u sevdi!

İlkadım Belediyesi tarafından ilk kez halkın hizmetine sunulan “Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Kutusu (AYPİKUT) vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

-VATANDAŞLAR AYPİKUT’U SEVDİ…

-İLKADIM ÇEVREYE DUYARLILIKDA ÖRNEK OLUYOR…

Uğur Mumcu Parkı’nda kısa bir süre önce İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından görkemli bir açılış töreni ile vatandaşların hizmetine sunulan “Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Kutusu AYPİKUT’un bitkisel atık yağ ve atık pil haznelerinin dolduğu tespit edildi. Başkan Tok, “Atık pilleri çöpe değil, AYPİKUT’a atalım. Çevreye duyarlı vatandaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

BAŞKAN TOK, “SİSTEM TUTTU, VATANDAŞLARIMIZ ÇOK DUYARLI”

AYPİKUT’un kullanıldığı ve bitkisel atık yağ ve atık pil haznelerinin dolduğunu görmek hizmetin amacına ulaştığını göstermesi açısından önemli bir noktaya geldiğimizi gösteriyor diyen Başkan Tok, “Artık vatandaşlarımız bitkisel atık yağlarını ve atık pillerini AYPİKUT’lara bırakarak bize ulaştırabiliyor, doğaya zarar vermesini önlüyor, geri kazanımı ile ekonomiye de katkıda bulunuyor. Kısa zamanda vatandaşlarımızın AYPİKUT’ lara önem verip atık pillerini ya da atık yağlarını bu kutulara dökmeleri sistemin tuttuğunu ayrıca vatandaşlarımızın çevreye olan duyarlılığını gösteriyor. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşi Emine Erdoğan hanımefendinin, “Çevre yönetimi tüm dünyanın en büyük sorunu haline gelmiştir. Sürdürülebilir kalkınma ancak atıkların kontrolüyle mümkündür” sözü doğrultusunda bizlerde bu sistemi yaygınlaştıracağız. İlk etapta Belediyemiz sınırları için 40 adet AYPİKUT’un montaj çalışmalarına devam edeceğiz. Ardından Projenin ikinci aşamasına geçerek önceki yıllarda okullarımızda yürüttüğümüz atık pil ve bitkisel atık yağ toplama kampanyalarımız okullara yerleştireceğimiz AYPİKUT’lar ile süreklilik kazanacaktır. Projemize destek verip AYPİKUT’u kullanan hemşerilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için bu noktada herkesten bu duyarlılığı bekliyorum.” şeklinde konuştu.

AYPİKUT NEDİR?

Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Kutusu (AYPİKUT)’un bir tarafı pil şeklinde diğer tarafı da yağ tenekesi şeklindedir. Bu şekilde bir tasarım ile vatandaşların konuya dikkatini çekmek amaçlanmıştır. Pil tarafına üzerindeki deliklerden atık piller atılabilmekte, yağ tarafına ise pedal ile açılan bir kapaktan atık yağ dökülebilmektedir. Bitkisel atık yağını dökmek istemeyenler için önünde sepeti de bulunmaktadır. AYPİKUT’un ilçe geneline yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir. AYPİKUT atık pillerin ve bitkisel atık yağ’ın çevreye zarar vermesini engelliyor, geleceğe ve ekonomiye katkı sağlıyor.

Tarih : 12/10/2018


Etiketler : Aypikut,ilkadım,atık pil,yağ tenekesi
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Yusuf Mengi Yusuf Mengi
Yusuf Mengi kimdir?
DOKAP Başkanı
Çok Okunanlar
>> ​Ordu Kent Ödülleri sahiplerini buldu
>> İnşaat sektörü düşüyor
>> Aksu; ''Giresun Avrupa kenti gibidir''
>> Asgari ücretle geçinebilmek için sihirbaz olmak gerekir
>> ''Atıklar ithalat ihtiyacımızı azaltacak hammadde''
>> Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye
>> Yerli ve milli üretim şart
>> Ordu SMMMO'da ''KDV Değişikliği'' semineri
>> Halk sağlıklı ve kaliteli bal istiyor
>> Ordu TSO, Uğur Okulları ile anlaştı