Şu Stokçu Dedikleri
15/10/2018
Sosyal Medya Butonlar
Pazartesi / 22°C
Sağanak Yağışlı
Sağanak Yağışlı
Salı / 22°C
Sağanak Yağışlı
Sağanak Yağışlı
Çarşamba / 23°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Perşembe / 22°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
5.8113 / 5.8218
EuroYönerge
6.7288 / 6.7409
ara
Alanlar İnşaat

Türkiye’nin İlk Ekstrem Spor Festivali Samsun Falcon Fest Başladı

Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivali Falcon Fest, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) işbirliğiyle başladı.

9 Ağustos tarihine kadar sürecek festival Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda düzenlenecek. Festivalde Vezirsuyu Tabiat Parkı ve Şahinkaya Kanyonu olmak üzere iki ayrı alanda etkinlikler gerçekleşecek. Samsun Triatlonu ise 5 Ağustos’ta Atakum’da oldu.


Festival, 4-9 Ağustos tarihleri arasında Kano, Dragon Bot, Yamaç Paraşütü, Paramotor, BASE Jump, Slackline/Highline, Kaya Tırmanışı, Trekking ve Dağ Bisikleti branşlarının yanı sıra konserlerle katılımcılara çeşitli etkinlikler sunuyor. Festivalin ilk gününde zorlu hava koşullarına rağmen tüm dallarda etkinlikler gerçekleşti.

Uluslararası Falcon Fest ikinci kez Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SAMTAB tarafından Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda 4-9 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Falcon Fest ilk gününde dokuz dalda etkinlikler düzenlendi. Festivalin açılışını Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptı.

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası ekstrem sporlar festivalinin ikinci yılında Kano, Dragon Bot, Yamaç Paraşütü, Paramotor, BASE Jump, Slackline/Highline, Kaya Tırmanışı, Trekking ve Dağ Bisikleti olmak üzere 9 spor dalında 14 ülkeden her biri alanlarında uzman yaklaşık 620 sporcu katılıyor.

Şahinkaya Kanyonu festivalin açılış gününde Kano ve Dragon Bot Kanyon Geçişi, Basejump, Rope Jump, Yamaç Paraşütü, Paramotor, Highline, Kaya Tırmanışı ve Trekking etkinliklerine ev sahipliği yaptı.

Vezirsuyu Tabiat Parkı’ndaki etkinlikler ise festivalin açılış gününde Dağ Bisikleti Yarışı ile başladı. Festivalde kano etkinliği, bisiklet gezisi ve slackline etkinlikleri 9 Ağustos’a kadar devam edecek. 7-9 Ağustos tarihleri arasında katılımcılar, düzenlenen pilates ve egzersiz aktivitelerine de katılabilecek. Vezirsuyu Tabiat Parkı aynı zamanda festival boyunca birçok grubun konserlerine de ev sahipliği yapacak.

Bunlarla birlikte, festival kapsamında 5 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye’nin ilk uzun mesafe triatlonu olan Samsun Triatlonu Çobanlı İskelesi Atakum’da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında sprint (kısa), olimpik ve uzun mesafe olmak üzere üç ayrı disiplinde yapılan yarışmalara 9 ülkeden 350 uluslararası sporcunun katıldı. 

Tarih : 06/08/2018


Etiketler : Türkiye’nin İlk Ekstrem Spor Festivali ,Samsun,Falcon Fest
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
İlhan Saygılı İlhan Saygılı
​İlhan Saygılı kimdir?
Bern Büyükelçisi
Çok Okunanlar
>> 2023 Ordu Turizmi
>> Ege YMSİB'den enflasyon ile mücadele!
>> Altın fiyatlarında son durum!
>> Ordu Ulusal 1.Kitap Fuarı açılıyor!
>> Kiğılı'dan enflasyonla mücadeleye destek!
>> Garanti Cep ve İnternet deneyimi yenilendi!
>> Karadeniz'in ihracat rakamları açıklandı!
>> Bayrak:Son yılların en iri palamudu!
>> ŞİMŞEK : ZAMLAR BİZİ ÇOK YORDU
>> ​Sarıgöl Konveyör hedef büyüttü!