Meyve Suyunu İçip Yazılımı Yaptılar
19/12/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 13°C
Yağışlı
Yağışlı
Perşembe / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cuma / 11°C
Yağışlı
Yağışlı
Cumartesi / 11°C
Hafif Yağmur
Hafif Yağmur
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

Trabzon Borsası'ndan kabine açıklaması...

Trabzon Ticaret Borsası Başkanları Arslantürk ve Ergan'dan hükümete tam destek: "Büyük değişim hareketine kolaylık ve katkı sağlanacaktır."

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan imzası ile yapılan yazılı açıklamada, bürokrasinin azaltılması ile oluşacak dinamik yapı içinde kararların daha çabuk alınıp, uygulamaya konabileceği vurgulanarak şöyle denildi:

"Dünya da hızlı bir değişim ve gelişmenin yaşandığı bir süreçteyiz. Türkiye bu sürece ayak uydurarak dahil olmak zorundadır. Bu bakımdan yapısal anlamdaki büyük değişim kalkınma hareketine her alanda kolaylık ve katkı sağlayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, yeni oluşturulan bakanlar kurulu adeta bir ihtisas kabinesi gibidir. Konularında bilgi ve birikim sahibi olanlardan bakanlar kurulunun oluşturulması umutlarımızı daha da yeşertmiştir."

Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üretim ve ihracat odaklı bir ekonomik yapıya öncelik verileceğini ifade ettiği belirtilerek, yakında toplanmaya başlanacak ve pazara indirilecek olan 2018 ürünü fındık konusundada radikal ve kararlı adımlar beklendiği ifade edildi ve "İhracatta istikrarın sağlanmasına ve artmasına yönelik oluşturulacak alım ve fiyat politikaları, makul ve kabul edilebilirlik seviyede olmalıdır. Fındıkta söz sahipliğimiz ve kazancımızın sürdürülebilir olması için de izlenecek politikalar tamamen üretim ve kalite odaklı hale getirilmelidir" denildi.

Arslantürk ve Ergan'ın açıklamasında, ara verilmeden İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen Süleyman Soylu ile Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığının açık açık ortaya konarak, en doğrusunun yapıldığı da vurgulandı.Tarih : 11/07/2018


Etiketler : Tranzon Ticaret Borsası, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Yusuf Mengi Yusuf Mengi
Yusuf Mengi kimdir?
DOKAP Başkanı
Çok Okunanlar
>> ​Ordu Kent Ödülleri sahiplerini buldu
>> İnşaat sektörü düşüyor
>> Aksu; ''Giresun Avrupa kenti gibidir''
>> Asgari ücretle geçinebilmek için sihirbaz olmak gerekir
>> ''Atıklar ithalat ihtiyacımızı azaltacak hammadde''
>> Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye
>> Yerli ve milli üretim şart
>> Ordu SMMMO'da ''KDV Değişikliği'' semineri
>> Halk sağlıklı ve kaliteli bal istiyor
>> Ordu TSO, Uğur Okulları ile anlaştı