Türkiye nüfusunun yüzde 18’i İstanbul’da yaşıyor
20/01/2019
Sosyal Medya Butonlar
Pazar / 12°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi / 14°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Salı / 12°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
Çarşamba / 15°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

Trabzon'a yeni vali!

​26 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Bitlis Valiliği’nden Trabzon Valiliği’ne atanan Vali İsmail Ustaoğlu Trabzon’daki görevine başladı.

Vali İsmail Ustaoğlu’nu valilik önünde Vali Vekili Nusret Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Jandarma Komutanı Halil Şen, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutan Vekili Barış Korucu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, ve kaymakamlar karşıladı.

Trabzon Valisi Ustaoğlu basına yaptığı açıklamada; “16 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle atanmış olduğum Trabzon Valiliği görevine başlıyorum. Dolayısıyla beni bu göreve layık gören başta sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza ve devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bu kadim şehre hizmet etmek bizim için onur verici. Bu vesileyle yeni görevin ilimiz ve şahsım adına hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

4000 yıllık tarihi ile Trabzon’un kadim bir şehir olduğunu ifade eden Vali Ustaoğlu “Doğu Karadeniz’in merkezi konumunda bulunan Trabzon’umuzu ve Trabzonlu hemşerilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Büyük Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han’ın fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu ve çocukluğunun geçtiği; tarih, kültür ve medeniyetin harmanlandığı bu kutlu şehirde hizmet edecek olmak benim için onur verici. Bölgenin cazibe merkezi konumunda bulunan Trabzon’umuz, tarihi, turistik ve kültürel birikimi, dinamik ekonomik yapısı ve yetiştirmiş olduğu insanlarıyla ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Böylesine önemli bir kente hizmet ederken, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak; bütün mesai arkadaşlarımla birlikte insan merkezli, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, şeffaf ve hesap verebilen, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışı olacaktır. Bu doğrultuda; her zaman vatandaşlarımızın arasında, özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan kimsesiz, yetim çocuklarımız, biçare kadınlarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla bizleri daha çok bir arada göreceksiniz. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir Trabzon bırakmak; eğitim, sağlık, turizm, gençlik ve spor, sosyal hizmetler, çevrenin korunması ve diğer tüm alanlarda ilimizi daha ileri taşımak öncelikli hedefimiz olacaktır .

Devletimizin içine sızarak milli birliğimize kasteden, FETÖ ve benzeri terör örgütleriyle mücadelemiz huzur şehri Trabzon’umuzda da azim ve kararlılıkla devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesi ve milletiyle birlikte tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak bu vatan toprağında ilelebet sürdüreceği asla unutulmamalıdır. Bu vesileyle bir kez daha yakın zamanda kaybettiğimiz Eren Bülbül başta olmak üzere bu millet, bu vatan, bu bayrak için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’ta rahmet diliyorum.” dedi.

Vali Ustaoğlu son olarak Trabzon’un marka değerini daha da ileriye taşımak adına ilin önde gelen aktörleriyle birlikte aktif çalışacaklarını belirterek “Sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere, yerel yönetimlerimiz, adli ve askeri kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile yakın bir iletişim içinde, azim ve gayretle çalışacağımızı özellikle vurgulamak isterim. Bu vesileyle görevi devraldığım Sayın Yücel YAVUZ Valim başta olmak üzere, ilimize hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

Vali Ustaoğlu basın açıklamasının ardından Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile toplantı yaptı.

Tarih : 07/11/2018


Etiketler : Vali,değişti,İsmail Ustaoğlu
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Paşa Tokmak Paşa Tokmak
Paşa Tokmak kimdir?
İş adamı
Çok Okunanlar
>> ​Turgay Topkaya ATATÜRK ‘FABRİKALAR KALEDİR’ DİYOR
>> Türkiye nüfusunun yüzde 18’i İstanbul’da yaşıyor
>> Tayyip Erdoğan 20 Ocak'ta Ordu'da
>> Aktaşlar Lezzet Grubu ihracata odaklandı
>> Hilmi Güler sahaya inmeye hazırlanıyor
>> Tok; ''Biz en çok gençlerin belediyesiyiz''
>> Ordu-Giresun niye uçamıyor
>> Yabancı turist sayısı artıyor
>> TMO'ya sıfır gümrüklü ithalat!
>> Öğrencilerin gözdesi ODÜ kütüphanesi