Meyve Suyunu İçip Yazılımı Yaptılar
19/12/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 13°C
Yağışlı
Yağışlı
Perşembe / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cuma / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cumartesi / 12°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

OTSO'da Komiteler toplandı!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) 26 Meslek gurubunun komite üyelerini bir araya getirdi.

BAŞKAN ŞAHİN KOMİTELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

BAŞKAN ŞAHİN TOP YEKÜN MÜCADELEDE BİZDE VARIZ DEDİ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve 26 gurubunun Komite Başkanları ve Komite Üyeleri katıldı.

Toplantıyı açan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası genel Sekreteri Şükrü Köksal, toplantının gündem maddelerini aktarırken aynı zamanda Meslek Komitesi üyelerinin görevlerini ve yapması gerekenleri söyledi.

Birleştirilmiş Meslek Komitesi toplantısında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Burada hepimiz meslek komitesi üyesiyiz. Bizler meslek komitesi olarak yılda en az 2 defa birleştirilmiş meslek komitesi toplantısında bir araya gelmemiz gerekiyor. Bundan sonra bu toplantıyı sadece iki kez değil daha fazla bir araya gelerek komitelerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Bizlerin görevi siz meslek komitesi olarak sorunlarınızı getirmek, biz yönetim ve meclis olarak bu sorunlara çözüm bulmaktır. Sizler sorunlarınızı bizlere iletmezseniz bizler sorunlarınıza çözüm bulamayız. Arkadaşlar Ordu’ya faydalı olmak için tek akla değil ortak akla ihtiyacımız var. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi birkaç kişinin yönetimi değil hepimizin yönetimi bu yüzden ortak akıl ile hareket ederek çalışmaya çalışıyoruz.” Dedi.

“150 Yıllık Bina Hazır”

Başkan Şahin; “Çok şükür üyelerimizin 150 yıllık oda binası hazır. Bu bina birkaç şahısın değil bütün Orduluların binasıdır. Zor bir süreçten geçerek oda binamızı yaptık ve hizmete sunduk. Şimdi ise bu bina içerisinden en güzel şekilde üyelerimize ve Ordu’muza hizmet etmektir, asıl hedefimiz. Her türlü meslek gurubu gelerek oda binasının toplantı salonunu kullanabilir.” Diye belirtti.

“Üreten Oda Olduk”

Proje çalışmalarından bahseden Başkan Şahin; “Bizden önce çalışan yönetim ve meclise çok teşekkür ederiz ancak biz son 4 yılda 7 milyon dolarlık proje geçirerek, üreten bir oda olmayı başardık. Bundan sonra da üreten bir oda olmaya devam edeceğiz. Sadece bizlerin sunduğu projelerle kalmayacağız artık, siz değerli meslek komiteleri üyelerinin ve diğer üyelerimizin de projelerine destek olmaya devam edeceğiz. Hep beraber olduğumuz sürece yeni projeler üretmek bizim için daha kolay olacağına inanıyorum. “diye söyledi.

“Top Yekûn Mücadelede Bizde Varız”

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başlattığı enflasyonla top yekûn mücadele konusuna da değinen Başkan Şahin; “Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır. Bu çerçevede Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir. Üyelerimiz ile birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız. İnanıyoruz ki en kısa sürede istikrarlı yürüyüşe tekrardan devam edeceğiz. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak firmalarımızdan açıklanan belli başlı ürünlerde indirime gitmelerini ve devletimize destek olmalarını bekliyoruz.” Diye konuştu.

Daha sonra Birleştirilmiş Meslek Komitesi Toplantısı, komite üyelerinin sorunları ve çözüm önerileri dinlendi ve konuların Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna ve Meclisine getirilmek üzere not alındı.

Tarih : 12/10/2018


Etiketler : Ordu Ticaret ve Sanayi Odası,komite,meslek,çözüm
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Yusuf Mengi Yusuf Mengi
Yusuf Mengi kimdir?
DOKAP Başkanı
Çok Okunanlar
>> ​Ordu Kent Ödülleri sahiplerini buldu
>> İnşaat sektörü düşüyor
>> Aksu; ''Giresun Avrupa kenti gibidir''
>> Asgari ücretle geçinebilmek için sihirbaz olmak gerekir
>> ''Atıklar ithalat ihtiyacımızı azaltacak hammadde''
>> Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye
>> Yerli ve milli üretim şart
>> Ordu SMMMO'da ''KDV Değişikliği'' semineri
>> Halk sağlıklı ve kaliteli bal istiyor
>> Ordu TSO, Uğur Okulları ile anlaştı