Meyve Suyunu İçip Yazılımı Yaptılar
19/12/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 13°C
Yağışlı
Yağışlı
Perşembe / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cuma / 12°C
Yağışlı
Yağışlı
Cumartesi / 12°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

Ordulu siyasilerden beklentiler!

Ordulu beş isim zirve görevlere seçilerek, Türk siyasetindeki Ordu yöresi lider eksikliğini sona erdirdi.

4 SAYGIN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ve BEKLENTİLERİMİZ…

24 Haziran Milletvekili Seçimleri sonrası oluşan yeni Parlamentoya girmeyi başaran siyasi partilerden, dördünün genel başkanlıktan sonraki en önemli yönetim görevi olan genel başkan yardımcılıklarına Ordulular seçildi.

İktidardaki Ak Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti vekaletini İstanbul Milletvekili Ordulu Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a vererek, Genel Başkan Vekili olarak atadı ve O’na ne kadar çok güvendiğini göstermiş oldu. Böylece Kurtulmuş, Yerel Seçimler yaklaşırken Ak Parti’nin tüm örgütleriyle ilgili en yetkili isim durumuna yükseldi.

Ana muhalefet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ordu Milletvekili Seyit Torun; önce seçimlerden sonra yenilenen MYK’na seçildi, ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Bazı genel başkan yardımcılarını görevden alan Kılıçdaroğlu’nun, 2019 Mart ayında yapılacak Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi Ordulu Seyit Toru’nu yeniden genel başkan yardımcılığına, üstelik Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na ataması; Seyit Torun’a çok güvendiği, bu nedenle de yerel yönetimleri O’na teslim ettiği anlamına geliyor.

Ak Parti ile ittifak halinde olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahceli, Genel başkan yardımcılarını değiştirerek Ordulu İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu’yu; yeni Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirdi. Hükümetin gizli koalisyon ortağı konumundaki Bahceli’nin, kendisinden sonraki en önemli üst görev olan Genel Başkan Yardımcılığına Ordulu İ. Faruk Aksu’yu getirmesi, O’nun birikimlerinden yararlanma ve Parti teşkilatının sorumluluğunu O’na vermesi anlamını taşıyor.

Bir süre iç sorunlarla uğraşarak, bu dönemi geride bırakan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de Ordulular’a en üst görevler sunma da diğer partilerin gerisinde kalmadı. Parti’nin kuruluşundan beri birlikte çalıştığı ve çok güvendiği İzmir Milletvekili Ordulu Musavat Dervişoğlu’nu seçimlerden sonra yeniden Genel Başkan Yardımcısı olarak atayarak; Parti politikalarının belirlenmesinde yanında hep Ordulu Dervişoğlu’nun olacağını göstererek, O’na olan güvenini bir kez daha gösterdi.

İki dönem Ordu Milletvekili olarak görev yapan Av. Mustafa Hamarat, bir yıl önce atandığı Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı görevini, Ak Parti’nin son yapılan büyük kongresinden sonra da sürdürmeyi başararak, Ak Parti siyasetini yöneten en önemli isimler arasındaki yer aldı.

Böylece Ordulular’ın siyasi partilerin zirvesindeki ağırlıkları artarken, Ordu kamuoyunun da onlardan beklentisi çoğaldı.

Gurbetteki Ordulular, Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu ve Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat’tan; kendi partilerinden İstanbul’da en az 3; Sakarya, İzmir, Bursa, Ankara ve İzmir’de ise birer Ordulu’yu belediye başkan adayı olarak göstermelerini bekliyor.

Bu istek Ordulular’ın hem siyasi partilerden, hem de Ordulu en üst düzey yöneticilerinden analarının ak sütü kadar helal bir haklarıdır.

Bu haklı istekleri yerine getirmekte, siyasetçilerin doğdukları yöreye olan boyunlarının borcudur.

Eğer yaparlarsa daha büyüyüp, yücelirler; kulak asmazsalar da; gün gelir halkın gönlünden unutulup giderler.

Unutmasınlar ki hiçbir makam ve unvan kalıcı değil. Geçici olmayan tek makam ise halkın gönül makamıdır.

Tercih siyasilerin…

SEFAİ UZUNYURT/ Ordu Mesudiye Gazetesi

Tarih : 12/10/2018


Etiketler : Sefai Uzunyurt,beklentiler,4 başkan
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Yusuf Mengi Yusuf Mengi
Yusuf Mengi kimdir?
DOKAP Başkanı
Çok Okunanlar
>> ​Ordu Kent Ödülleri sahiplerini buldu
>> İnşaat sektörü düşüyor
>> Aksu; ''Giresun Avrupa kenti gibidir''
>> Asgari ücretle geçinebilmek için sihirbaz olmak gerekir
>> ''Atıklar ithalat ihtiyacımızı azaltacak hammadde''
>> Hedef dış ticaret fazlası veren Türkiye
>> Yerli ve milli üretim şart
>> Ordu SMMMO'da ''KDV Değişikliği'' semineri
>> Halk sağlıklı ve kaliteli bal istiyor
>> Ordu TSO, Uğur Okulları ile anlaştı