Ordulu’lar “istikrar” ve “sağlam gelecek” arıyor
26/09/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 19°C
Kuvvetli Sağanak
Kuvvetli Sağanak
Perşembe / 19°C
Sağanak Yağışlı
Sağanak Yağışlı
Cuma / 21°C
G.G.S.Yağışlı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Cumartesi / 23°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
6.1240 / 6.1350
EuroYönerge
7.2057 / 7.2187
ara
Alanlar İnşaat

"Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı" Sona Erdi

Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak ve Ordu’nun kalkınmasına yön verecek politikaları oluşturmak amacıyla Ordu Valiliği öncülüğünde, Ordu Üniversitesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) işbirliğiyle düzenlenen “Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı"sona e

“Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı”nın değerlendirme ve kapanış programında bir konuşma yapan Çalıştay Koordinatör Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, “İki gün süreyle devam eden ve bugün sona eren 1.Kalkınma Çalıştayı programı kapsamında protokol konuşmaları, panel ve 16 ayrı sektörde Ordu şehrinin geleceği ile ilgili fikir tartışmalarını dinledik. Programa dahil olan konular enine boyuna tartışıldı. Birinci gün tarım ve gıda sektöründe yapılan müzakereler, ikinci günde ise kültür ve turizm sektöründe yapılan görüşmelerle beyin jimnastiği yapılırken, katılımcılar fikirlerini sundular. 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' ve 'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' isimli iki eser en kısa zamanda DOKA tarafından bastırılarak, hepimizin istifadesine sunulacaktır. 'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' eseri tarafımdan hazırlanmış olup, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un önsözü, editörün giriş bölümü ve Ordu ile ilgili fotoğraf seçimi yapıldıktan sonra, 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' isimli eser de önsöz, giriş bölümü ve fotoğraf seçimi ile müzakere sonuçlarının yazılmasından sonra baskıya gönderilecektir" diye konuştu.

'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' ile 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' isimli eserde yer alacak fotoğraflar belirlendikten sonra baskıya hazırlanacağını belirten Ekrem Yaman, çalıştayın hayırlı olması dileğinde bulundu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı"nın değerlendirme ve kapanış programında; eğitim, sağlık, istihdam ve çalışma hayatı, gençlik ve spor, imalat sanayi, kentsel dönüşüm, müteahhitlik ve altyapı, tarım ve gıda, enerji, madencilik, ulaştırma, ticaret hizmetleri, turizm, kırsal kalkınma, çevre toprak su kaynaklarının yönetimi, sosyal hizmetler, kamu kurumları ve STK işbirliği konularında toplam 16 sektör kendi dallarında ayrı ayrı sunum yaptı.

Tarih : 10/09/2018


Etiketler : "Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı" Sona Erdi
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Adem UZUNÖMEROĞLU Adem UZUNÖMEROĞLU

OKEV – (Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı)
Çok Okunanlar
>> Sanayiciye 300 bin lira finansman desteği
>> OGİD'den yerli ürünleri ayırt etmek için ''mor-beyaz boyalı kalp''önerisi!
>> Başkan Vekili Engin Tekintaş göreve başladı
>> Albayrak: Pazartesi günü bankalarda yapılandırma başlayacak
>> Turizmciler devamlılık arıyor
>> Altınordu'nun yeni Belediye Başkanı!
>> TÜİK’ten acı tablo!
>> ENGİN TEKİNTAŞ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ
>> "Uluslararası Intermodal Lojistik Zirvesi" Samsun’da yapıldı.
>> ​Suat Olgun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu!