Türkiye nüfusunun yüzde 18’i İstanbul’da yaşıyor
20/01/2019
Sosyal Medya Butonlar
Pazar / 12°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi / 14°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Salı / 12°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
Çarşamba / 15°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
/
EuroYönerge
/
ara
Alanlar İnşaat

"Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı" Sona Erdi

Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak ve Ordu’nun kalkınmasına yön verecek politikaları oluşturmak amacıyla Ordu Valiliği öncülüğünde, Ordu Üniversitesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) işbirliğiyle düzenlenen “Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı"sona e

“Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı”nın değerlendirme ve kapanış programında bir konuşma yapan Çalıştay Koordinatör Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, “İki gün süreyle devam eden ve bugün sona eren 1.Kalkınma Çalıştayı programı kapsamında protokol konuşmaları, panel ve 16 ayrı sektörde Ordu şehrinin geleceği ile ilgili fikir tartışmalarını dinledik. Programa dahil olan konular enine boyuna tartışıldı. Birinci gün tarım ve gıda sektöründe yapılan müzakereler, ikinci günde ise kültür ve turizm sektöründe yapılan görüşmelerle beyin jimnastiği yapılırken, katılımcılar fikirlerini sundular. 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' ve 'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' isimli iki eser en kısa zamanda DOKA tarafından bastırılarak, hepimizin istifadesine sunulacaktır. 'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' eseri tarafımdan hazırlanmış olup, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un önsözü, editörün giriş bölümü ve Ordu ile ilgili fotoğraf seçimi yapıldıktan sonra, 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' isimli eser de önsöz, giriş bölümü ve fotoğraf seçimi ile müzakere sonuçlarının yazılmasından sonra baskıya gönderilecektir" diye konuştu.

'Ordu Valiliği 2023 Vizyon Hedefleri' ile 'Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı' isimli eserde yer alacak fotoğraflar belirlendikten sonra baskıya hazırlanacağını belirten Ekrem Yaman, çalıştayın hayırlı olması dileğinde bulundu ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı"nın değerlendirme ve kapanış programında; eğitim, sağlık, istihdam ve çalışma hayatı, gençlik ve spor, imalat sanayi, kentsel dönüşüm, müteahhitlik ve altyapı, tarım ve gıda, enerji, madencilik, ulaştırma, ticaret hizmetleri, turizm, kırsal kalkınma, çevre toprak su kaynaklarının yönetimi, sosyal hizmetler, kamu kurumları ve STK işbirliği konularında toplam 16 sektör kendi dallarında ayrı ayrı sunum yaptı.

Tarih : 10/09/2018


Etiketler : "Ordu 1. Kalkınma Çalıştayı" Sona Erdi
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Paşa Tokmak Paşa Tokmak
Paşa Tokmak kimdir?
İş adamı
Çok Okunanlar
>> ​Turgay Topkaya ATATÜRK ‘FABRİKALAR KALEDİR’ DİYOR
>> Türkiye nüfusunun yüzde 18’i İstanbul’da yaşıyor
>> Tayyip Erdoğan 20 Ocak'ta Ordu'da
>> Aktaşlar Lezzet Grubu ihracata odaklandı
>> Hilmi Güler sahaya inmeye hazırlanıyor
>> Tok; ''Biz en çok gençlerin belediyesiyiz''
>> Ordu-Giresun niye uçamıyor
>> Yabancı turist sayısı artıyor
>> TMO'ya sıfır gümrüklü ithalat!
>> Öğrencilerin gözdesi ODÜ kütüphanesi