Ordulu’lar “istikrar” ve “sağlam gelecek” arıyor
26/09/2018
Sosyal Medya Butonlar
Çarşamba / 19°C
Kuvvetli Sağanak
Kuvvetli Sağanak
Perşembe / 19°C
Sağanak Yağışlı
Sağanak Yağışlı
Cuma / 21°C
G.G.S.Yağışlı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Cumartesi / 23°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
6.1240 / 6.1350
EuroYönerge
7.2057 / 7.2187
ara
Alanlar İnşaat

Gündoğdu: Ordu'da Tüm Yollar 3 Yıl İçinde Bitecek

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, uzun süredir yapımı devam eden Çevre Yolu ve ilçe bağlantı yollarının tamamının en geç 3 sene içinde tamamlanacağını belirtti.

Ordu’daki şehir içi trafiğin yükünü büyük oranda azaltacak olan çevre yolunun 2021 senesinde hizmete açılacağını belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Çevre yolu başta olmak üzere yapımı devam eden ilçe yollarının tamamı en geç 3 sene içinde hizmete açılacak. Yollar için yapılan toplam yatırım 4 Milyar 550 Milyon TL” dedi.


ÇEVRE YOLU

Ordu’da şehir içi trafik yükünü azaltacak ve muhtemel trafik kazalarının önüne geçecek olan Çevre Yolu’nun 1,9 Milyar TL gibi büyük bir proje bedeli olduğuna dikkat çeken Metin Gündoğdu “Ordu Çevre Yolunun inşası için şimdiye kadar 1 milyar TL harcama yapılmıştır. Toplam uzunluğu 21,4 km olan Çevre Yolu’nun 10,3 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanmıştır. Eğimin fazla olması ve yağış sonucu heyelan riskinin artması çalışmaları zorlaştırsa da ekipler özveri ile çalışmalarına devam etmektedir ve inşallah 2021 yılında Çevre Yolu’nu tamamlayacaktır.” dedi

ORDU MESUDİYE AKSI

Ordu Mesudiye arasında yer alan aksında 1,2Milyar TL proje bedelli olduğunu söyleyen Metin Gündoğdu “Aksta bugüne kadar 850 Milyon TL’lik bir harcama yapılmıştır. Çalışmalar 4 ayrı ihale ile devam etmektedir. Aksın Samsun Karayolları Bölge Müdürlüğü sınırlarında kalan toplam uzunluğu 88 kilometredir. Bu yolun 45 Km’lik kesimi tamamlanmıştır. 2019 yılı sonunda aksın tamamlanması planlanmaktadır.” diye konuştu.

AYBASTI REŞADİYE YOLU

Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti; “Aybastı ve Tokat’ın Reşadiye ilçesi arasında çalışmaları devam eden yolun proje bedeli 195 Milyon TL’dir. Bugüne kadar 62 Milyon TL harcama yapılmıştır. 52,9 Km’lik yolun 16,5 kilometresi tamamlanmış olup, 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu açıklamalarına şöyle devam etti;

ÜNYE NİKSAR AYRIMI – KORGAN İL YOLU

“173 Milyon TL proje bedelli yolda bugüne kadar 66 Milyon TL harcama yapılmıştır. 45,5 Km’lik yolda bugüne kadar 16,5 km tamamlanmış olup, Ordu ve Tokat illerini kapsamaktadır. 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

NİKSAR KORGAN AYRIMI – KUMRU İL YOLU

“82 Milyon TL proje bedelli yolda bugüne kadar 34 Milyon TL harcama yapılmıştır. 24,5 Km’lik yolda bugüne kadar 10 km tamamlanmış olup, 2020 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

İSLAMDAĞ KORGAN YOLU 2019’DA BİTİYOR

“102 Milyon TL proje bedelli yolda bugüne kadar 47 Milyon TL harcama yapılmıştır. 16,6 Km’lik yolda bugüne kadar 6,2 km tamamlanmış olup, 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

ORDU ULUBEY AYRIMI – KABADÜZ ÇAMBAŞI YOLU

“486 Milyon TL proje bedelli yolda bugüne kadar 86 Milyon TL harcama yapılmıştır. 54,5 Km’lik yolda bugüne kadar 3 km tamamlanmış olup, 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

ULUBEY – GÜRGENTEPE – GÖLKÖY YOLU

414 Milyon TL proje bedelli yolda bugüne kadar 44 Milyon TL harcama yapıldığına dikkat çeken Metin Gündoğdu “58 Km’lik yolda bugüne kadar 3,6km tamamlanmış olup, 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.” diye konuştu.

Tarih : 16/02/2018


Etiketler : Metin Gündoğdu,Ordu yolları 3 yılda bitecek
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Adem UZUNÖMEROĞLU Adem UZUNÖMEROĞLU

OKEV – (Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı)
Çok Okunanlar
>> Sanayiciye 300 bin lira finansman desteği
>> OGİD'den yerli ürünleri ayırt etmek için ''mor-beyaz boyalı kalp''önerisi!
>> Başkan Vekili Engin Tekintaş göreve başladı
>> Albayrak: Pazartesi günü bankalarda yapılandırma başlayacak
>> Turizmciler devamlılık arıyor
>> Altınordu'nun yeni Belediye Başkanı!
>> TÜİK’ten acı tablo!
>> ENGİN TEKİNTAŞ ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ
>> ​Suat Olgun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu!
>> "Uluslararası Intermodal Lojistik Zirvesi" Samsun’da yapıldı.