EKONOMİK AKIL
26/04/2018
Sosyal Medya Butonlar
Perşembe / 19°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Cuma / 20°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Cumartesi / 20°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazar / 19°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
4.0758 / 4.0832
EuroYönerge
4.9720 / 4.9809
ara
Meek Yapı 468x60

Giresunlu iş adamı zirveye koşuyor

·Giresunlu başarılı işadamı Titanic işletmeleri sahibi Mehmet Aygün turizm sektöründeki girişimleri ile zirveye koşuyor. Aygün, “Tüm imkânlara rağmen maalesef şu anda siyasi sebepler dolayısıyla ülke turizmi olarak hak ettiğimiz yerde değiliz''dedi.

Almanya’da arka arkaya açılan restoranlarla bir restoran zinciri sahibi olduktan sonra bu deneyimimi turizm sektöründe kullanmaya karar veren Aygün, “İstanbul’da önce Şişli, daha sonra Taksim’de açtığımız iki otelle bu sektöre giriş yapmış olduk. 2003 yılında Antalya’da açılan bölgenin ilk konsept oteli Titanic Beach Lara’nın dikkat çekici başarısından sonra bu sektörde Titanic ismiyle yatırımlarımızı büyütmeye karar verdik” dedi.

Rekabet kaliteyi getirdi

“Türkiye doğasıyla, tarihiyle, ulaşım kolaylıklarıyla, her şeyiyle çok güzel bir ülke. Buradaki doğal güzellikleri, turizmdeki kaliteyi başka hiçbir ülkede bulmak 

mümkün değil. Tesis kalitemiz zaten herkesin kabul ettiği bir seviyede. Özellikle son dönemde yapılan bazı tesislerimiz dünyadaki standartların çok üzerinde. Biz otel sahipleri sürekli kendi aramızda kim daha iyi bir otel yapar diye birbirimizle yarıştığımız için tesis kalitesi de sürekli artıyor. Ancak tüm bu imkanlara rağmen maalesef şu anda siyasi sebepler dolayısıyla ülke turizmi olarak hak ettiğimiz yerde değiliz. Politikamız, her şeyimiz doğru gitse Türkiye olarak bizi hiç kimse tutamaz.”

Dış politika etkiliyor

“Dış politikadaki gelişmeler turizme doğrudan etki ediyor. Şu anda da Türkiye’ye karşı olumsuz bir siyasi tutum var. Bu durumdan da en çok turizm etkileniyor. Burada medyanın da büyük payı var. Biz senede bir kere makine üretmiyoruz. Otel odalarımız 24 saatte bir boşalıyor. Misafir gelmese oteller açılmaz, insanlar işsiz kalır. Bu durumdan sadece otellerde çalışanlar değil; dolaylı olarak tedarikçiler de, domates üreten de, içecek getiren de etkileniyor.”

Sayın Bakan gerginlikleri gidermeye çalışıyor

“Öncelikle Sayın Bakan’ın göreve başladığı ilk andan itibaren sektördeki sorunlarla çok yakından ilgilendiğini belirtmeliyim. Çözüm üretmek için hep birlikte hareket etmemiz gerektiğini söylüyor ve sık sık sektör temsilcileriyle de bir araya geliyor. Turizm alanındaki gerginliklerin ortadan kaldırılması için var gücüyle çalışıyor ve yeni projeler üretiyor. Bakanlık olarak yeni pazarlara açılmak için bir tanıtım atağı ve turist çekme seferberliği başlattıklarını ifade etmişti. Beklentimiz bu pazarlarda kalıcı olabilmek için ülke olarak gerekli iradenin ortaya konabilmesi…”

Türkiye’den vazgeçilmez

“Elbirliği içinde yeni ve güçlü projelerle ülke turizmine katkı sağlayarak içinde bulunduğumuz sıkıntılı günleri geride bırakacağımıza inanıyorum. Ülke olarak çok büyük artılarımız ve farklılıklarımız var. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan iklim özellikleri, otellerde her şey dahil konsepti ile sunduğumuz ayrıcalıklı hizmet gibi… Her şey dahil konsepti turizmde en önemli garantimiz. Bu konsepti Türkiye’de olduğu gibi sunan başka ülke yok. Bu artılarımızdan dolayı turizmde Türkiye’den vazgeçilemeyeceğini düşünüyorum.” SAKİNE GÜRSOY/KARADENİZ EKONOMİ

Tarih : 11/10/2017


Etiketler : Titanic,Mehmet Aygün,Proje,Otel,Turizm
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar
Trio Denizcilik
Bir Portre
Adem UZUNÖMEROĞLU Adem UZUNÖMEROĞLU

OKEV – (Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı)
Çok Okunanlar
>> Bu fırsatı kaçırmayın!
>> 'Bal'dan 95 milyon dolarlık gelir
>> Kadir Has’ın gündemi ‘Kriptopara’
>> Merkez Bankası anketi açıklandı!
>> 10 milyar TL para tüketicide kaldı
>> Samsun TSO'dan, Hisarcıklıoğlu’na ziyaret
>> Boztepe'de uçuşlar başlıyor
>> TÜMSİAD’dan erken seçim açıklaması…
>> Başkan Tekintaş 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı
>> "Ekonomi açısından iyi olur"