EKONOMİK KRİZE MERHABA
22/07/2018
Sosyal Medya Butonlar
Pazar / 28°C
G.G.S.Yağışlı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Pazartesi / 28°C
G.G.S.Yağışlı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Salı / 30°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Çarşamba / 30°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
4.8000 / 4.8086
EuroYönerge
5.5924 / 5.6025
ara
Meek Yapı 468x60

Giresun’da marka yaratacak proje

Turizm atağı HİSER’le başlıyor

·“Mavi ile Yeşil’i Keşfetmeye Giresun’dan Başla” Projesinin tanıtım/bilgilendirme toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi ve Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesi Desteği (HİSER) kapsamında Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ekonomi Bakanlığı’na sunulan ve kabul edilen “Mavi ile Yeşil’i Keşfetmeye Giresun’dan Başla” Projesinin tanıtım/bilgilendirme toplantısı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Projenin sunumu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Murat ALADAĞ tarafından gerçekleştirildi. Proje hakkında teknik ayrıntıları vurgulayan Murat ALADAĞ “Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 16 otel, 16 restoran-kafe ve 5 seyahat acentesi toplam 37 adet proje ortağının yer aldığı ve 3 yıl sürecek projenin amacı; Giresun’da yerleşik turizm sektörü mal ve hizmet sağlayıcılarının uluslararası rekabet gücünün geliştirilmesi, hizmet gelirlerinin artırılması, dış pazarlara açılması, istihdamın arttırılması ve markalaşmasının desteklenmesidir. Proje kapsamında; firmaların ihtiyaç analizleri ortaya çıkarılarak bir yol haritası belirlenecek ve gerekli görülen eğitim-danışmanlık hizmetleri, yurtiçi-yurtdışı tanıtım destekleri ve istihdam ihtiyaçları ortaya çıkartılmış olacaktır” dedi.

Proje ile ilgili tanıtım toplantısında konuşan GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu HİSER projesine ilişkin bilgi verdi:

“HİSER Projesinin amacı; Döviz kazandırıcı Hizmet sektörünün desteklenmesi ve rekabet gücünün artırılmasına yöneliktir. 3 Yıl sürecek olan bu Proje ile Giresun’un Turizm hizmet kalitesini artırmak, ilimizin tanıtılmasını sağlamak, sektörün yerli ve yabancı pazarlara açılmasına vesile olmaktır. Mavi ile yeşili keşfetmeye Giresun’dan başla” projemizin Bulancak TSO üyeler ininde içinde olduğu 37 paydaşı bulunmaktadır. Bunların 16’sı Otel, 16’sı Restoran ve Cafe, 5’i seyahat acentelerinden oluşmaktadır. Öncelikli olarak, HİSER projesi paydaşlarımızın, ihtiyaç analizlerinin çıkartmak üzere, Profesyonel bir firmadan danışmanlık alarak, yol haritamızı belirleyeceğiz.” 

Tarih : 13/07/2018


Etiketler : Giresun’da marka yaratacak proje,Proje,GTSO
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Adem UZUNÖMEROĞLU Adem UZUNÖMEROĞLU

OKEV – (Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı)
Çok Okunanlar
>> Yabancılara çalışma izni zorunluluğu!
>> Sevinç TİM yönetiminde
>> Karadeniz'in yeni ürünü: Stevia
>> Ordu’da kafeslerden balık fışkırdı
>> Osmanpaşa çok özel olaca
>> EKONOMİK KRİZE MERHABA
>> Moody's, Türk bankalarını uyardı
>> Fındıkta verim artacak
>> İSO’ya FINDIKÇI damgası
>> 15 Temmuz günü Ordu!