80 il bir İstanbul etmiyor
16/11/2018
Sosyal Medya Butonlar
Cuma / 13°C
Yağışlı
Yağışlı
Cumartesi / 16°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazar / 15°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
Pazartesi / 19°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
5.4177 / 5.4275
EuroYönerge
6.1310 / 6.1420
ara
Alanlar İnşaat

Başkan Tekintaş projelerle ilgili bilgi verdi

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediye tarafından yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Altınordu Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısı gerçekleştirildi.Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’n da yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları da katıldı.Meclis Toplantısı’nda Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yürütülen çalışmalarla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.Başkan Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “MECLİS ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Tekintaş, Altınordu Belediyesi’nin yürüttüğü tüm çalışmalarda meclis üyelerinin desteği ve emeği olduğunun altını çizerken meclis üyelerine teşekkür etti.

“AKYAZI MAHALLESİ’NE 18 KM ASFALT YAPIYORUZ”

Akyazı Mahallesi’nde 18 Km’lik asfalt çalışmasının devam ettiğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “Akyazı mahallemizde 18 km’lik sıcak asfaltın şu an da 14 km’sini tamamlamış bulunmaktayız. 4 km’lik bölümü kalmıştır. 4 Km’lik bölümde de yağmur suyu alt yapısı devam edecektir. Şu an da Akyazı Camii civarlarındayız ve bu bölgeler bittikten sonra sadece adliyenin karşı tarafı kalacaktır. Bu aşamayı da gerçekleştirdikten sonra önümüzdeki hafta teslimini yapıp kaldırım yapımına geçeceğiz” dedi.

“EDEBİYAT PARKIMIZ BİTME AŞAMASINDA”

Altınordu Belediyesi tarafından özel bir parkın Durugöl Mahallesi’nde inşa edildiğini kaydeden Başkan Engin Tekintaş, “Durugöl Mahallesindeki Edebiyat Park’ımız bitme aşamasına gelmiş bulunmaktadır. Özellikle konuşan banklarımız, Tebessüm Kahvesi dediğimiz buluşma noktaları ve Aile Sağlığı Merkezimiz olmak üzere çok özel ve güzel bir mekan ortaya çıkıyor” diye konuştu.

“SANAYİ SİTESİ’NDE FİZİKİ MEKANLAR TAMAMLANDI”

“Karacaömer Sanayi Sitesi’nde alt yapı çalışmalarına başladık” diyen Tekintaş, “Karacaömer mahallemizdeki sanayi sitemizin alt yapısındayız. Fiziki mekan tamamlanmıştır. Şu anki hedefimiz çıkış yolları, çevre düzeni, altyapı yağmur suları, elektrik ve diğerleri olacaktır. Son olarak asfalt atıp teslimini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“KARŞIYAKA PAZAR’IN YÜZDE 90’I TAMAMLANDI”

Başkan Engin Tekintaş, Karşıyaka Mahallesi’nde yapımı devam “Karşıyaka Pazar” projesinin yüzde 90’ının tamamlandığını söyledi.

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada; “Karşıyaka Pazar projemizin yüzde 90’ını bitirdik, yüzde 10’luk bir kısmı kalmış durumdadır. Karşıyaka Pazardaki hedefimiz; tuvalet ve lavaboların olduğu yeraltı bölümü halen devam ediyor. Giriş kulübesi ve kontrol noktaları oluşturuyoruz. Özellikle dükan olarak belirttiğimiz binalar bölümü bitme aşamasındadır. Kafe ve lokanta olan bölümünde ise iç düzenleme tamamlanıyor. Buranında çevre düzenlemesi biter bitmez teslim alıp hizmete sunacağız” şeklinde konuştu.

“BU PROJEYİ ŞEHRİN TAMAMINDA UYGULAMAK İSTİYORUZ”

Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden Muhtar Evinin örnek bir proje olduğunu vurgulayan Başkan Engin Tekintaş, “Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Muhtar Evi örnek bir projedir. Binanın iç kısmıyla ilgili olan bölümleri tamamladık şu an da çevre düzenini gerçekleştiriyoruz. Gençlik merkezi, Hanımlar Lokali ve Muhtarlık olarak çok özel bir tesis inşa ediyoruz. Örnek bir proje olarak 2,5 dönüm yerler içerisine bu tip güzel projeleri şehrin tamamında uygulamak istiyoruz. ” ifadelerini kullandı.

“225 KM BETON YOL YAPTIK”

“225 km’lik beton yolu milletin hizmetine sunduk” diyen Başkan Tekintaş, “Beton yollarla ilgili şu an da 225 km’yi bulduk. Mahallelerimizde yollarda konforu artırdık. Beton yola büyük önem veriyoruz. Beton yolu yaptıktan sonra V kanallar yapıyoruz. Tabi ki bu süreç bizim için önemli bir süreçtir. Yoğun yağışların olduğu dönemde gördük ki yolu kontrole alıp ve kanallarını yaparsak hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Milletimize söz verdik, onlar bizlere yetki verdi. En iyi hizmeti yapmaya devam ediyoruz” dedi.

“SOĞUK HAVA DEPOSU, YUMURTA PAKETLEME VE YEM FABRİKASI’NI TAMAMLADIK”

Soğuk Hava Deposu, Yumurta Paketleme ve Yem Fabrikası’nın tamamlandığının altını çizen Başkan Tekintaş, “Üç önemli tesisimiz tamamlandı. Ayın 13’ü itibariyle ihalelerini gerçekleştirip teslimlerini yapacağız. Yem Fabrikası ve Yumurta Paketleme tesisini Dokap’la yaptığımız sözleşme gereği Birlik çerçevesi içerisinde verilmesi söz konusudur. Hedefimiz ise üreticiye en iyi şekilde katkı sağlayacak bu eserleri son kullanıcısına teslim edip kontrollerini gerçekleştirmek olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ŞİRİN PAZAR KISA SÜRE SONRA MİLLETİMİZİN HİZMETİNDE”

Şirin Pazar’daki son durum hakkında bilgi veren Başkan Tekintaş, şöyle konuştu: “Şirin Pazarımızın yeraltı bölümü bitmiş, yağmur suyu hattı geçiliyor özellikle elektrik iletişim hatları ve güvenlik kameralarının toplanacağı alanı hazırlayıp burayı da tam kullanılır hale getiriyoruz. Herhangi bir kirliklik üretmeden egzoz dumanı olmadan ürün nakli yapılacaktır. 4 girişli çok özel bir pazar yerini milletimizin hizmetine sunmuş olacağız. Ayrıca İmam Hatip Mevkiinde bulunan balıkçı arkadaşlarımız da bu Pazar yerinde 1 kaç aylık süreç içerisinde yerlerini alacaklardır.”

“YAŞLI YAŞAM MERKEZİ’NİN YÜZDE 5’LİK KISMI KALDI”

Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşlıların buluşma noktası olarak inşa edilen Yaşlı Yaşam Merkezi Projesi hakkında bilgi veren Başkan Engin Tekintaş, “Yaşlı Yaşam Merkezi’ni teslim almış bulunmaktayız. Çevre düzeni bitmek üzere % 5’lik bir dilimi kaldı bu aşamadan sonra burada yapacağımız iş, fonksiyonunu ortaya çıkarıp milletimizin hizmetine sunmak olacaktır. 65 yaş üzeri büyüklerimizin kullanabileceği torunlarıyla vakit geçirecekleri özel bir mekana dönüştürmeye gayret edeceğiz” dedi.

“FUTBOL TESİSİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Uzunisa Mahallesi’nde futbol tesisi çalışmasının hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Engin Tekintaş, “Uzunisa’da bulunan futbol Tesisi’nde çalışmalar devam ediyor. Burada konaklama, küçük saha birde büyük saha yer alacak. 150 kişilik tribünüyle aydınlatmalı olarak hizmete sunulacaktır” ifadelerini kullandı.

“YENİ MAHALLE’DE 10 KM’LİK SICAK ASFALT”

Yeni Mahalle’de 10 km’lik sıcak asfalt çalışması yürütüleceğini belirten Tekintaş, “Yeni Mahallede sökülen ve sökülecek yerler var hepsini tamamladıktan sonra 10 km’lik bir asfalt yapacağız. Asfalt hazırlandıktan sonra çizgileri çekilip, yaya geçitleri hazırlanıp özel bir mahalleye dönüşmüş olacak. Bucak Mahallesi Araştırma Hastanesi civarındaki sokakların neredeyse tamamına yakın asfaltını döktük. Köprübaşının arka bölgesinde çalışıyoruz. Özellikle yağmur suları sorununu çözüp o bölgeyi kapatıp Yeni Mahalleye geçmiş olacağız. Tüm imkânlarımız milletimiz içindir. Fakat asfaltlama işini aynı anda yapma şansımız yok. Bölge bölge yapacağız” şeklinde konuştu.

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen tekliflerin görüşülmesi ve karara bağlanması ardından sona erdi. 

Tarih : 07/09/2018


Etiketler : Engin Tekintaş,Altınordu belediyesi
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Hamit Tecer Hamit Tecer
Hamit Tecer kimdir?
İş adamı
Çok Okunanlar
>> 80 il bir İstanbul etmiyor
>> BAŞKAN TEKİNTAŞ, “ATATÜRK BÜYÜK BİR KOMUTAN, DÜŞÜNCE ADAMI VE LİDERDİR”
>> Başkan Tekintaş; ''Ticaret odaları bizim bel kemiğimiz''
>> FKB'ye ayrıcalık rekabeti bozar!
>> Ordu Fatih Anadolu Lisesi'nden Atatürk silüeti!
>> ​Başkan Tok: "Gurur ve Şükranla Anıyoruz.''
>> Sektör nitelikli turiste yönelmeli
>> Karadeniz Ekonomi Gazetesi'ne medya başarı ödülü
>> Gündoğdu ilçeleri ziyaret ediyor
>> Vali Yavuz ; '' Atatürk milletlere de örnek olmuş tarihî bir kişiliktir.''