80 il bir İstanbul etmiyor
17/11/2018
Sosyal Medya Butonlar
Cumartesi / 16°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazar / 16°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazartesi / 18°C
Çok Bulutlu
Çok Bulutlu
Salı / 18°C
Sağanak Yağışlı
Sağanak Yağışlı
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
5.3412 / 5.3508
EuroYönerge
6.0565 / 6.0674
ara
Alanlar İnşaat

''Arazi toplulaştırması verim açısından büyük ihtiyaç''

​Ziyarette ilk olarak TMO’nun il merkezindeki tahıl silolarında incelemelerde bulunan Vali Osman Kaymak, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Samsun Şube Müdürü Derya Şahinler'den brifing aldı.

TMO Samsun Şubesi’nin, il merkezindeki 36 bin 200 ton kapasiteli tahıl silolarının yanı sıra sorumluluk bölgesindeki Bafra, Çarşamba, Havza, Amasya, Merzifon ve Zile'deki tahıl silolarıyla birlikte toplam 64.900 ton depolama kapasitesine sahip olduğunu belirten Şube Müdürü Derya Şahinler, TMO’nun bu yıl, 17 Ekim 2018 tarihinden itibaren üreticilerin depolama ve finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla emanet ürün alımlarına başladığını ve üreticilerden depo kira ücreti alınmadığını ifade etti.

TMO’nun 2018 hasat döneminde 2,3 milyon ton buğday alımı gerçekleştirdiğini ve önceki yıldan devreden stoklarla birlikte Türkiye genelinde toplam 3,5 milyon ton buğday stoku bulunduğunu söyleyen Şube Müdürü Derya Şahinler, TMO'nun, bütün un üreticilerinin buğday ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip olduğunun altını çizdi.

Vali Osman Kaymak'a ziyeretlerinden dolayı çok teşekkür eden Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Samsun Şube Müdürü Derya Şahinler, uzun yıllardır kurumun çeşitli kademelerinde görev yaptığını ancak ilk defa kuruma Vali ziyareti gerçekleştiğini vurgulayarak şahsı ve çalışanları adına gururlandıklarını dile getirdi.

Vali Osman Kaymak ise programlarının yoğunluğuna göre fırsat buldukça kurum ziyaretlerine devam edeceğini söyleyerek kurum çalışanlarına başarılar diledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Samsun Şube Müdürü Derya Şahinler'in verdiği brifing sonrası bazı tespitlerde bulunan Vali Osman Kaymak; Tarım ürünlerinin güvenli bir şekilde saklanabildiği lisanslı depo konusunda TMO'nun öncülük ettiğini belirterek, Samsun'da özellikle fındık ve çeltik için daha fazla lisanslı depo ihtiyacı olduğunu, bunun için de şehrin dinamikleriyle birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.

Tarım arazilerinin miras ve satış yoluyla parçalanmasının, tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da da ciddi bir ekonomik kayıp meydana getirdiğini belirten Valimiz Sayın Osman Kaymak, arazi toplulaştırmasının verim açısından büyük bir ihtiyaç ve zorunluluk olduğunu kaydetti.

Sertifikalı tohum kullanmanın önemini de vurgulayan Vali Osman Kaymak, Türkiye'de ekim alanları azalmasına rağmen son yıllarda sertifikalı ve kaliteli tohumların kullanılmasıyla üretimde artış olduğunu ifade etti.

Ziyarette ayrıca, Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliği Müdürü Mustafa Doyurucuoğlu, TMO Samsun Şube Müdür Yardımcıları ve çalışanları katıldı.

Tarih : 10/11/2018


Etiketler : Tohum,Arazi,Osman Kaymak,Derya Şahin,bring
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bir Portre
Hamit Tecer Hamit Tecer
Hamit Tecer kimdir?
İş adamı
Çok Okunanlar
>> 80 il bir İstanbul etmiyor
>> Başkan Tekintaş; ''Ticaret odaları bizim bel kemiğimiz''
>> Sektör nitelikli turiste yönelmeli
>> FKB'ye ayrıcalık rekabeti bozar!
>> Başkan Şahin'den Özel Halk Otobüsçülerine destek
>> Mülteci Destek Derneği’nden Rektör Yarılgaç’a Ziyaret
>> Zihni Şahin; ''Esnafımızın her zaman yanındayız''
>> Karadeniz Ekonomi Gazetesi'ne medya başarı ödülü
>> Gündoğdu ilçeleri ziyaret ediyor
>> Assan Foods,PLMA Chicago Fuar’ında