Şirketlerden Haberler

E-tebligat sistemi değişiyor
E-tebligat sistemi değişiyor
PTT A.Ş. Pusula İletişim’in elektronik iletişim ve veri saklama teknolojilerini kullanmaya başladı.

PTT A.Ş. Pusula İletişim’in elektronik iletişim ve veri saklama teknolojilerini kullanmaya başladı.

Türkiye yargı sisteminde bir dönüm noktası olan PTT A.Ş. tarafından oluşturulan ve yıl başında yürürlüğe giren Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS), Pusula İletişim’in elektronik iletişim ve veri saklama teknolojilerini kullanmaya başladı.

‘’KAĞIT KULLANIMI KALKACAK’’

Analiz, geliştirme ve çalıştırılması Pusula tarafından yerine getirilecek UETS ile tebligatlar, teslim edilme ve okunma güvencesine kavuşurken, sistemdeki adrese ulaştırılan tebligat, alıcı tarafından açılmamış olsa dahi beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş sayılacak. Bu sayede, elektronik tebligatlar değiştirilemez ve inkâr edilemez yasal kanıt niteliği kavuşurken, kişisel veriler korunacak ve bilgi güvenliği garanti altına alınacak. UETS, bürokrasiyi azaltırken verimlilik ve hızı artıran yeni sistemle birlikte kâğıt kullanımının ortadan kalkmasıyla da çevrenin korunmasına katkı sağlanacak.

Elektronik iletişim konusundaki uzmanlığının UETS için tek sağlayıcı olmasında en büyük etken olduğunu vurgulayan Pusula İletişim Kurucu Genel Müdürü Gökalp Çakıcı, Pusula’nın sunduğu UETS sisteminin, Avrupa Birliği normlarına uygun olarak geliştirildiğini söyledi.

Çakıcı, “Ayrıca Uzman Posta için geliştirip iş ortaklarımıza sunduğumuz mesaj arşivleme platformu da UETS üzerinde tebligat/delil saklama gerekliliklerini güncel teknolojiler kullanılarak en güvenli ve hızlı şekilde sağlayabileceğimiz konusunda güçlü bir referans oldu. Tebligatların hızlı ve eksiksiz, muhatabına doğrudan ve kesin ulaştırılması, iletim sırasında sehven veya teknik bir arıza sebebiyle tebligatların başına bir şey gelmemesi veya bilgi kaçağının önlenmesi, adli birimlerin anında ve teslim kanıtından hemen emin olacak şekilde tebligatın yapıldığını bilmesi, sistemin sağlıklı işlediğinin en önemli göstergeleri.” diye konuştu.

 
24 Şubat 2019 Pazar 12:14:56 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,etebligat,ptt,elektronik


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Merkez bankaları para musluklarını yeniden açıyor

Geçen hafta açıklanan gelişmiş ülke merkez bankaları kararları ile küresel anlamda yeni bir parasal genişleme dönemine girildi.

Haberin Devamını Oku

'Irak'ta hem üretici hem ihracatçı olabiliriz'

TİM Başkanı Gülle, "Her sektörden yaklaşık 12 bin firmamız Irak'a ihracat yapıyor. Türkiye, Irak'ta hem üretici hem ihracatçı ülke pozisyonuna sahip olabilir. Bu süreci takip ediyoruz." dedi.

Haberin Devamını Oku

Çay sanayicisi şikayetçi

2019 ürünü yaş çay alımları ile sanayi üretimi sürerken Çaykur tarafından kuru çay fiyatlarına yapılan yüzde 15’lik zammın yetersiz ve haksız olduğu ileri sürülüyor.

Haberin Devamını Oku

Fark yaratan Ordulu kadın girişimci

Devlet tiyatrosu sanatçısı Aylin Gürsoy’un projesi ödül aldı.

Haberin Devamını Oku

Giresun Valisi Sarıfakıoğulları’ndan 2. OSB’ye ziyaret

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bulancak ilçesinde bulunan 2.Organize Sanayi Bölgesi (2.OSB) içerisinde bulunan UNİTEKS firmasında incelemelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

Fındık ihracatçılarından gelecek sezon rekor beklentisi

KFMİB Başkanı Sevinç, "Gördüğümüz tablo gerçekleşirse tonaj bazında en azından bir ihracat rekoru oluşacağına inanıyorum" dedi.

Haberin Devamını Oku

15. Vosvos Festivali 1-7 Temmuz tarihlerinde başlayacak

Türkiye'de ilk defa Ordu'da 1995 yılında düzenlenen Vosvos Festivali 1 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Hayatımın dönüm noktası seracılık’’

Samsun’un Bafra’da Genç çiftçi Arslan, Tarım ve Orman Bakanlığının "Genç Çiftçi Projesi" ile kurduğu serada domates ve salatalık yetiştirerek üretime katkı sağlıyor.

Haberin Devamını Oku

Iraklı iş adamı yatırım için destek istedi

Dubai’de de yatırımları bulunan ve haftada bir kez Samsun’a Bağdat’tan direkt Charter uçak seferi düzenleyen Iraklı işadamı Omar Abdulmugheth Mahmood Alobaidi, yatırım fırsatlarını görüşmek için Samsun TSO’yu ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Çaya yüzde 15 zam!

Çaykur, kuru çaya yüzde 15 zammın geçerli olacağını duyurdu.

Haberin Devamını Oku

İşkur’dan üniversitelilere 2 bin 829 liralık iş imkanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ilk defa bu yaz tatilinde, üniversite öğrencilerine yönelik özel bir programı hayata geçiriyor.

Haberin Devamını Oku

Farklı illerden 200 sigortacı Ordu’da bir araya geldi

Ordu Sigorta Acenteleri Derneği (ORSAD ) organizasyonluğunda Türkiye Sigortacılık İstişare Toplantısı Ordu ilinde gerçekleşti.

Haberin Devamını Oku

Deniz yoluyla yapılacak seferlere düzenleme

Türkiye'deki liman ve iskeleler arasında yapılan düzenli seferlere ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik, ülkedeki limanlarla yabancı ülke limanları arasındaki düzenli seferleri de kapsayacak.

Haberin Devamını Oku

Ters ev ilk hafta 4 bin kişiyi ağırladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ters Ev vatandaşların ilgi odağı oldu.

Haberin Devamını Oku

Altyapısal tarım uygulamaları geliştirilirse:Türkiye, liderliğini korur

Bamsı Akın, “5 yıldır yürütmekte olduğumuz Değerli Tarım Programı kapsamında şimdiye kadar 35 bin çiftçiye ulaştık. Önümüzdeki 5 yılda da 50 bin çiftçiye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“Ülke politikasındaki belirsizlikler konut satışlarını etkiliyor”

Karadeniz Bölgesi’nde geçen yılın aynı ayına göre ilk ve ikinci el toplam 9 bin 473 olan konut satışları bu yıl 6 bin 177’e geriledi. Samsun geçen yıl 2120’den bu yıl 1327’ye gerilemesiyle en fazla düşüş gösteren il oldu.

Haberin Devamını Oku

7 bin ton daha az fındık ihraç edildi

Edip Sevinç, “ TMO’nun piyasalardaki belirsizliği mal tedarikinde sorun yaşanmasına ve ihracatımızın yavaşlamasına neden oldu. Bu yüzden yılın son 4 ayında, bir önceki yıla göre 7 bin ton daha az fındık ihraç edildi.”

Haberin Devamını Oku

TÜBİTAK’tan Ordu’ya özel ilgi

Akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemesiyle bilinen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Ordu’ya geldi.

Haberin Devamını Oku

Kentsel dönüşümde yönetmelik değişti

6306 sayılı Kentsel Dönüşüm yasasının uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve Emlak uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

2,5 milyonluk potansiyel

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusya İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin Türkiye'de tatil yapabilmesine imkan sağlayan kararı değerlendirdi.

Haberin Devamını Oku

Beyaz eşya sektöründe yüzde 20 gerileme

Beyaz eşya pazarındaki daralma Mayıs ayında devam ederken, iç satışlar yüzde 20 gerileme kaydetti. TÜRKBESD, taksit sayısının 12'den 18'e çıkartılmasının talebi canlandırabileceğini öngörüyor.

Haberin Devamını Oku

Bir yıllık emek sergilendi

Altınordu Halk Eğitim Merkezi’nin 71 ayrı alanda yetiştirdiği kursiyerler, ürünlerini sergilediler.  Ordu Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’ndaki serginin açılışını Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten yaptı.

Haberin Devamını Oku

Üretimdeki  plansızlık nedeniyle,“Tüketilenden daha çok üretiyoruz”

Ali Sezer, “Balıkçılıkta yanlış ve plansız üretim yapılması tüketilenden daha çok üretim yapılmasına neden oldu. Ayrıca ürünlerimizi Avrupa, Japonya ve Rusya pazarına aracı firmalarla göndermemiz nedeniyle gerçek gücümüzü kullanamıyor.''

Haberin Devamını Oku

Perşembe yat limanıyla Karadeniz’in Çeşme’si olacak

İlçe kaymakamı Ahmet Arık, geçimini balıkçılıkla sağlayan, ‘sessiz şehir’ ünvanına sahip ve Ordu’da bacasız sanayinin gelişebileceği en iyi noktalardan biri olarak görülen Perşembe’nin,yakın gelecekte Karadeniz’in Çeşme’si olacağını söyledi.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.