SASBAŞ’ta yer sıkıntısı

 SASBAŞ’ta yer sıkıntısı

300 kişilik çalışanı ile yüzde yüzlük bir kapasiteye ulaşan Samsun Serbest Bölgesi’nde alanın genişletilmesi yönünde bir ihtiyaç var.

1998 kurulan o günden günümüze bir milyar doların üzerinde bir ticaret hacminin gerçekleştiren Samsun Serbest Bölgesi (SASBAŞ)  yer sıkıntısı yaşıyor. Yüzde yüz kapasite ile çalıştıklarını belirten SASBAŞ Genel Müdürü Ercüment Karaca, “Samsun Serbest Bölgesi, 73 bin metrekare alanda kurulu 55 dönümlük işletme alanına sahip. Artık alanımız tamamen dolmuş durumda yüzde yüz kapasite ile çalışmaktayız. O nedenle şu an için en önemli sorunumuz yer sıkıntısı. Alanın genişletilmesi yönünde bir ihtiyaç var. Bu anlamda bir dönem bitişiğinizdeki araziye ilişkin görüşmeler oldu ancak sonuca bağlanmadı. Onun dışında genişleyebileceğimiz başka bir alan da yok gibi görünüyor.”dedi.

SASBAŞ’tan 2019 yılında 108 milyon dolarlık bir ticaret hacmi gerçekleştirdiklerini belirten Karaca, bunun yaklaşık 35 milyon dolarlık kısmının bölgeden doğrudan yapılan ihracat olarak gerçekleştiğini vurguladı. KARADENİZ EKONOMİ


Bu Haberlerede Göz Attınızmı ?