Bölgesel Ordu Haberleri

Üreten sanayi odası olmayı başardık
Üreten sanayi odası olmayı başardık
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Birleştirilmiş Meslek Komite toplantısında komite üyeleri ile bir araya geldi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Birleştirilmiş Meslek Komite toplantısında komite üyeleri ile bir araya geldi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve 26 gurubunun Komite Başkanları ve Komite Üyeleri katıldı.

26 Meslek komitesinin bir araya geldiği toplantıda, komite üyelerine Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Alperen Yiğit, “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında uygulanacak teşviklerle alakalı kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

Daha sonra Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Alperen Yiğit üyelerin istihdam seferberliği 2019 kapsamında teşvikleri hakkında sorularını cevapladı.

Gerçekleşen sunumun ardından, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Şükrü Köksal, toplantının gündem maddelerini aktarırken aynı zamanda Meslek Komitesi üyelerinin görevlerini ve yapması gerekenleri hakkında bilgi verdi.

‘’ORTAK AKLA İHTİYACIMIZ VAR’’

Birleştirilmiş Meslek Komitesi toplantısında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Burada hepimiz meslek komitesi üyesiyiz. Bizler meslek komitesi olarak yılda en az 2 defa birleştirilmiş meslek komitesi toplantısında bir araya gelmemiz gerekiyor. Bundan sonra bu toplantıyı sadece iki kez değil daha fazla bir araya gelerek komitelerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Bizlerin görevi siz meslek komitesi olarak sorunlarınızı getirmek, biz yönetim ve meclis olarak bu sorunlara çözüm bulmaktır. Ordu’ya faydalı olmak için tek akla değil ortak akla ihtiyacımız var. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi birkaç kişinin yönetimi değil hepimizin yönetimi bu yüzden ortak akıl ile hareket ederek çalışmaya çalışıyoruz, bundan sonra da bu şekilde çalışacağız”

‘’4 YILDA 7 MİLYON DOLARLIK PROJE’’

Proje çalışmalarından bahseden Başkan Şahin; “Bizden önce çalışan yönetim ve meclise çok teşekkür ederiz ancak biz son 4 yılda 7 milyon dolarlık proje geçirerek, üreten bir oda olmayı başardık. Bundan sonra da üreten bir oda olmaya devam edeceğiz. Sadece bizlerin sunduğu projelerle kalmayacağız artık, siz değerli meslek komiteleri üyelerinin ve diğer üyelerimizin de projelerine destek olmaya devam edeceğiz. Hep beraber olduğumuz sürece yeni projeler üretmek bizim için daha kolay olacağına inanıyorum “diye söyledi.

‘’ODALAR İŞ ARAYANLARI BİLGİLENDİRİYOR’’

Son olarak Başkan Şahin; “İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. Ordu daha önce yapılan seferberlikte görevini yerine getirdi. Bu kampanyaya da Ordu kendisine yakışan bir şekilde gereken desteği yeniden verecektir. Odalarımızın hepsi iş arayanları ve işverenleri kampanya hakkında yoğun bir şekilde bilgilendiriyorlar” şeklinde konuştu.

 
21 Mart 2019 Perşembe 17:06:41 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,üretim,sanayi,yönetim,iş veren


Bölgesel Haberler
Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

Robotlar 2030’a kadar 20 milyon imalat işini insanların elinden alacak

Oxford Economics’te yapılan açıklamada robotların 2030 yılına kadar küresel imalat istihdamında 20 milyon insanı işinden edebileceği belirtildi.

Haberin Devamını Oku

Merkez bankaları para musluklarını yeniden açıyor

Geçen hafta açıklanan gelişmiş ülke merkez bankaları kararları ile küresel anlamda yeni bir parasal genişleme dönemine girildi.

Haberin Devamını Oku

'Irak'ta hem üretici hem ihracatçı olabiliriz'

TİM Başkanı Gülle, "Her sektörden yaklaşık 12 bin firmamız Irak'a ihracat yapıyor. Türkiye, Irak'ta hem üretici hem ihracatçı ülke pozisyonuna sahip olabilir. Bu süreci takip ediyoruz." dedi.

Haberin Devamını Oku

Çay sanayicisi şikayetçi

2019 ürünü yaş çay alımları ile sanayi üretimi sürerken Çaykur tarafından kuru çay fiyatlarına yapılan yüzde 15’lik zammın yetersiz ve haksız olduğu ileri sürülüyor.

Haberin Devamını Oku

Fark yaratan Ordulu kadın girişimci

Devlet tiyatrosu sanatçısı Aylin Gürsoy’un projesi ödül aldı.

Haberin Devamını Oku

Giresun Valisi Sarıfakıoğulları’ndan 2. OSB’ye ziyaret

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Bulancak ilçesinde bulunan 2.Organize Sanayi Bölgesi (2.OSB) içerisinde bulunan UNİTEKS firmasında incelemelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

Fındık ihracatçılarından gelecek sezon rekor beklentisi

KFMİB Başkanı Sevinç, "Gördüğümüz tablo gerçekleşirse tonaj bazında en azından bir ihracat rekoru oluşacağına inanıyorum" dedi.

Haberin Devamını Oku

15. Vosvos Festivali 1-7 Temmuz tarihlerinde başlayacak

Türkiye'de ilk defa Ordu'da 1995 yılında düzenlenen Vosvos Festivali 1 Temmuz Pazartesi günü başlıyor.

Haberin Devamını Oku

‘’Hayatımın dönüm noktası seracılık’’

Samsun’un Bafra’da Genç çiftçi Arslan, Tarım ve Orman Bakanlığının "Genç Çiftçi Projesi" ile kurduğu serada domates ve salatalık yetiştirerek üretime katkı sağlıyor.

Haberin Devamını Oku

Iraklı iş adamı yatırım için destek istedi

Dubai’de de yatırımları bulunan ve haftada bir kez Samsun’a Bağdat’tan direkt Charter uçak seferi düzenleyen Iraklı işadamı Omar Abdulmugheth Mahmood Alobaidi, yatırım fırsatlarını görüşmek için Samsun TSO’yu ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Çaya yüzde 15 zam!

Çaykur, kuru çaya yüzde 15 zammın geçerli olacağını duyurdu.

Haberin Devamını Oku

İşkur’dan üniversitelilere 2 bin 829 liralık iş imkanı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), ilk defa bu yaz tatilinde, üniversite öğrencilerine yönelik özel bir programı hayata geçiriyor.

Haberin Devamını Oku

Farklı illerden 200 sigortacı Ordu’da bir araya geldi

Ordu Sigorta Acenteleri Derneği (ORSAD ) organizasyonluğunda Türkiye Sigortacılık İstişare Toplantısı Ordu ilinde gerçekleşti.

Haberin Devamını Oku

Deniz yoluyla yapılacak seferlere düzenleme

Türkiye'deki liman ve iskeleler arasında yapılan düzenli seferlere ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelik, ülkedeki limanlarla yabancı ülke limanları arasındaki düzenli seferleri de kapsayacak.

Haberin Devamını Oku

Ters ev ilk hafta 4 bin kişiyi ağırladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ters Ev vatandaşların ilgi odağı oldu.

Haberin Devamını Oku

Altyapısal tarım uygulamaları geliştirilirse:Türkiye, liderliğini korur

Bamsı Akın, “5 yıldır yürütmekte olduğumuz Değerli Tarım Programı kapsamında şimdiye kadar 35 bin çiftçiye ulaştık. Önümüzdeki 5 yılda da 50 bin çiftçiye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Haberin Devamını Oku

“Ülke politikasındaki belirsizlikler konut satışlarını etkiliyor”

Karadeniz Bölgesi’nde geçen yılın aynı ayına göre ilk ve ikinci el toplam 9 bin 473 olan konut satışları bu yıl 6 bin 177’e geriledi. Samsun geçen yıl 2120’den bu yıl 1327’ye gerilemesiyle en fazla düşüş gösteren il oldu.

Haberin Devamını Oku

7 bin ton daha az fındık ihraç edildi

Edip Sevinç, “ TMO’nun piyasalardaki belirsizliği mal tedarikinde sorun yaşanmasına ve ihracatımızın yavaşlamasına neden oldu. Bu yüzden yılın son 4 ayında, bir önceki yıla göre 7 bin ton daha az fındık ihraç edildi.”

Haberin Devamını Oku

TÜBİTAK’tan Ordu’ya özel ilgi

Akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemesiyle bilinen TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal Ordu’ya geldi.

Haberin Devamını Oku

Kentsel dönüşümde yönetmelik değişti

6306 sayılı Kentsel Dönüşüm yasasının uygulama yönetmeliğinde değişiklik yapıldı ve Emlak uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamını Oku

2,5 milyonluk potansiyel

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Rusya İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin Türkiye'de tatil yapabilmesine imkan sağlayan kararı değerlendirdi.

Haberin Devamını Oku

Beyaz eşya sektöründe yüzde 20 gerileme

Beyaz eşya pazarındaki daralma Mayıs ayında devam ederken, iç satışlar yüzde 20 gerileme kaydetti. TÜRKBESD, taksit sayısının 12'den 18'e çıkartılmasının talebi canlandırabileceğini öngörüyor.

Haberin Devamını Oku

Bir yıllık emek sergilendi

Altınordu Halk Eğitim Merkezi’nin 71 ayrı alanda yetiştirdiği kursiyerler, ürünlerini sergilediler.  Ordu Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu’ndaki serginin açılışını Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten yaptı.

Haberin Devamını Oku

Üretimdeki  plansızlık nedeniyle,“Tüketilenden daha çok üretiyoruz”

Ali Sezer, “Balıkçılıkta yanlış ve plansız üretim yapılması tüketilenden daha çok üretim yapılmasına neden oldu. Ayrıca ürünlerimizi Avrupa, Japonya ve Rusya pazarına aracı firmalarla göndermemiz nedeniyle gerçek gücümüzü kullanamıyor.''

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.