Bölgesel Ordu Haberleri

Üreten sanayi odası olmayı başardık
Üreten sanayi odası olmayı başardık

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Birleştirilmiş Meslek Komite toplantısında komite üyeleri ile bir araya geldi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve 26 gurubunun Komite Başkanları ve Komite Üyeleri katıldı.

26 Meslek komitesinin bir araya geldiği toplantıda, komite üyelerine Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Alperen Yiğit, “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında uygulanacak teşviklerle alakalı kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

Daha sonra Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Alperen Yiğit üyelerin istihdam seferberliği 2019 kapsamında teşvikleri hakkında sorularını cevapladı.

Gerçekleşen sunumun ardından, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Şükrü Köksal, toplantının gündem maddelerini aktarırken aynı zamanda Meslek Komitesi üyelerinin görevlerini ve yapması gerekenleri hakkında bilgi verdi.

‘’ORTAK AKLA İHTİYACIMIZ VAR’’

Birleştirilmiş Meslek Komitesi toplantısında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Burada hepimiz meslek komitesi üyesiyiz. Bizler meslek komitesi olarak yılda en az 2 defa birleştirilmiş meslek komitesi toplantısında bir araya gelmemiz gerekiyor. Bundan sonra bu toplantıyı sadece iki kez değil daha fazla bir araya gelerek komitelerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Bizlerin görevi siz meslek komitesi olarak sorunlarınızı getirmek, biz yönetim ve meclis olarak bu sorunlara çözüm bulmaktır. Ordu’ya faydalı olmak için tek akla değil ortak akla ihtiyacımız var. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi birkaç kişinin yönetimi değil hepimizin yönetimi bu yüzden ortak akıl ile hareket ederek çalışmaya çalışıyoruz, bundan sonra da bu şekilde çalışacağız”

‘’4 YILDA 7 MİLYON DOLARLIK PROJE’’

Proje çalışmalarından bahseden Başkan Şahin; “Bizden önce çalışan yönetim ve meclise çok teşekkür ederiz ancak biz son 4 yılda 7 milyon dolarlık proje geçirerek, üreten bir oda olmayı başardık. Bundan sonra da üreten bir oda olmaya devam edeceğiz. Sadece bizlerin sunduğu projelerle kalmayacağız artık, siz değerli meslek komiteleri üyelerinin ve diğer üyelerimizin de projelerine destek olmaya devam edeceğiz. Hep beraber olduğumuz sürece yeni projeler üretmek bizim için daha kolay olacağına inanıyorum “diye söyledi.

‘’ODALAR İŞ ARAYANLARI BİLGİLENDİRİYOR’’

Son olarak Başkan Şahin; “İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. Ordu daha önce yapılan seferberlikte görevini yerine getirdi. Bu kampanyaya da Ordu kendisine yakışan bir şekilde gereken desteği yeniden verecektir. Odalarımızın hepsi iş arayanları ve işverenleri kampanya hakkında yoğun bir şekilde bilgilendiriyorlar” şeklinde konuştu.

 21 Mart 2019 Perşembe 17:06:41 Etiketler: karadeniz ekonomi,haberler,gündem,gazete,üretim,sanayi,yönetim,iş veren


Bunlarada Bakmak İstermisiniz ?
Yorumlar
bu habere henüz yorum yapılmamıştır.
Gündemden Haberler

TTB’den ‘Finduk’ dağıtımı

Ankara’da bu yıl 14.’sü düzenlenen Trabzon Günleri etkinliğinde Trabzon Ticaret Borsası’nın (TTB) geleneksel fındık dağıtımı sürdürüldü.

Haberin Devamını Oku

Türkiye’den, İtalya’ya ticaret

Türkiye ile İtalya arasında dış ticaret hacmi 20 milyar dolara koşuyor.

Haberin Devamını Oku

Ordu’da “Genç Girişimcilik Zirvesi”

Ordu Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen 'Ordu Genç Girişimcilik Zirvesi' başladı.

Haberin Devamını Oku

Türkiye’den 6 milyon liralık bal ihracatı

Türkiye ilk çeyrekte 6 milyon liralık bal ihracatı gerçekleştirdi.

Haberin Devamını Oku

Ankara'da Trabzon rüzgarı

Trabzon Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen Trabzon Günleri’nin açılış töreni Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Haberin Devamını Oku

TÜPRAŞ, ar-ge projeleriyle dikkat çekiyor

Dijital dönüşüm stratejisi ve değişen dünya trendleri çerçevesinde teknoloji yatırımlarını önceliklendiren Tüpraş, Ar-Ge projeleriyle dikkat çekmeye devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

'Rekabetçi Sektörler Programı'nda yeni çağrı

Avrupa Birliği ve Türkiye ortaklığında finanse edilen ve Bakanlığımız tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı, Türkiye’nin farklı bölgelerinde işletmelerin rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen bir çatı programıdır.

Haberin Devamını Oku

Türkiye’den 150 ülkeye meyve suyu ihracatı

Türkiye’nin Meyve suyu ihracatı 2018 yılında yüzde 30’luk ihracat artış hızı yakaladı ve 279 milyon dolarlık tutarla meyve sebze mamulleri sektöründe ihracatın yıldızı oldu.

Haberin Devamını Oku

Banka kredi hacmi 25 milyar arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 25 milyar 505 milyon lira artarak 2 trilyon 531 milyar 529 milyon liraya çıktı.

Haberin Devamını Oku

Ev kadınlarına emeklilik imkanı

Kadınlara vergi ödemeden esnaflık hakkı tanıyan devlet, aynı zamanda standardın altında bir primle emeklilik imkanı sağlıyor.

Haberin Devamını Oku

Çamsan Ordu A.Ş’den OTSO’ya ziyaret

MDF sektörünün lideri olan Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Genel Müdürü Faik Burak Kunday ve İdari işler Müdürü Barış Sağra OTSO Yönetim Kurulu başkanı Servet Şahin’i ziyaret ederek yeni yatırımlar konusunda bilgi paylaşımı yaptılar.

Haberin Devamını Oku

Kamu çalışanlarına 9 gün bayram tatili

Ramazan Bayramı dolayısıyla bütün kamu çalışanlarının bayram tatili 9 güne çıkarıldı. Ramazan Bayramında 3 Haziran Pazartesi yarım gün, 7 Haziran Cuma tam gün idari izinli sayıldıkları bildirildi.

Haberin Devamını Oku

Pidemiss’ten lezzet kuyruğu

Üreticiden tedarikçiye ve perakendeciye binlerce paydaşı bir araya getiren “yerel zincirler buluşuyor” fuarında Pidemiss damgası.

Haberin Devamını Oku

Ordu'da sanat günleri

2012 yılından bu yana dünya genelinde kutlanan sanat günü etkinlikleri bu yıl ilk defa Ordu’da da kutlandı.

Haberin Devamını Oku

‘Çevreci’ yerli kömür üretimi

Çimento sektörü 3. Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda bir araya geldi

Haberin Devamını Oku

Ordu medyası Tören’in yanında

Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ve yönetimi, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Milli üretimdeki başarı Bauma Münih’te

Türk iş ve inşaat makinaları sektörünün öncü kuruluşu Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), uluslararası arenadaki faaliyetlerini güçlendiriyor.

Haberin Devamını Oku

ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne ilgi artıyor

2019’un Ocak ayında yeni binasına taşınan Diş Hekimliği Fakültesi, son teknolojik sistemlerle donatılmış alt yapısı ile her gün yüzlerce hastaya hizmet sunmaya devam ediyor.

Haberin Devamını Oku

Yılın en etkili 100 lider ismi

Time Dergisi "Yılın en etkili 100 ismini" açıkladı. Listede, ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern gibi dikkat çeken isimler yer aldı.

Haberin Devamını Oku

Tarım sektörünün parlayan yıldızı ‘Zeytin’

Zeytincilik sektörü, 2018 yılında Türkiye’ye 405 milyon dolar döviz kazandırırken, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği sektörün ihracatının 180 milyon dolarlık dilimini gerçekleştiren 20 üyesini ödüllendirdi.

Haberin Devamını Oku

EİB'den ''Çin TİMi''

2019 yılını “Çin Yılı” olarak ilan eden Egeli ihracatçılar, Çin pazarına ihracatı artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Haberin Devamını Oku

Bafra GİAD Avrupa Pazar’ında

Bafra GİAD ‘’Yurt Dışı İş geliştirme ve İhracat Artırma’’ya yönelik Pazar arayışları çerçevesinde Avrupa pazarında Polanya’ yı ziyaret etti.

Haberin Devamını Oku

Gündem ekonomi olmalı

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, seçimlerin artık geride kaldığını belirterek, bundan sonra Türkiye’nin ilk gündem maddesinin ekonomi olması gerektiğini söyledi.

Haberin Devamını Oku

Maliyetler karşısında destek bekliyoruz

Organize gıda perakende sektörünün en büyük organizasyonu olan Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı (YZB) 2019 coşkulu bir katılımla kapılarını açtı.

Haberin Devamını Oku

Takip'te Kalın Güncel Haberler İçin Abone Olun

Bültenimize Abone Olarak Güncel Haber ve Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz.