EKONOMİK AKIL
26/04/2018
Sosyal Medya Butonlar
Perşembe / 19°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Cuma / 20°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Cumartesi / 20°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
Pazar / 19°C
Parçalı Bulutlu
Parçalı Bulutlu
ANASAYFA | KÜNYE | İLETİŞİM
Murat Gürsoy
murat@karadenizekonomi.com
Murat Gürsoy
Merkez Bankası Döviz Kurları
DolarYönerge
4.0758 / 4.0832
EuroYönerge
4.9720 / 4.9809
ara
Meek Yapı 468x60

5 Milyar 699 Milyon Tl'lik 417 Proje

Sektörel gelişmeler ile yatırımları değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlararası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

“Kamu Yatırımlarına Ait Proje Sayısı 417’dir”

2017 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısının açılışında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, "İlimizde 2017 yılı Eylül ayı sonu itibariyle toplam 10 sektörde toplam 417 kamu yatırım projesi bulunmaktadır. Bu projelerimizin 210 adedi devam ederken, 10 adedi etüt, 31 adedi proje, 29 adedi ihale ve 1 adedi ise sözleşme aşamasındadır. Çeşitli sebeplerle henüz başlanamayan 9 adet proje bulunmaktadır. 127 adet projede ise, % 100 fiziki gerçekleşme sağlanarak yatırımlar tamamlanmıştır. İlimizdeki toplam 417 yatırım projesinin 164 adedi Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine aittir. Yatırım 

programında yer alan projelerimizin toplam bedeli 5 milyar 699 milyon TL olup, önceki yıllar harcaması 2 milyar 91 milyon TL’dir. 2017 yılında 1 milyar 36 milyon ödenek ayrılan bu yatırımlarımıza yıl içerisinde 510 milyon TL harcama yapılmıştır. Genel toplamda ise yatırımlarımız için 2017 yılı Eylül ayı sonuna kadar 2 milyar 601 milyon TL harcama yapılarak, % 48.3 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır” dedi.

“Yatırımların Gerçekleşmesinde Zaman Kaybedilmemeli”

Planlanan yatırımlara zaman kaybetmeksiniz başlanması gerektiğine dikkat çeken Vali Yavuz, “İlimiz yatırımcı kurum ve kuruluşlarının devam eden projeler ile bu yıl gerçekleştirilecek olan çalışmalara, hazırlıklara ve ihalelere hız vererek zaman kaybetmeksizin işe başlamaları ciddi önem taşımaktadır” diye konuştu.

“Kamu Kaynakları Etkin, Verimli ve Tasarruflu Kullanılmalı”

Kaynakların etkin, verimli ve tasarruflu kullanılması konusunda kurum amirlerine uyarıda bulunan Vali Yavuz, “Kamu yatırımlarının gerçekleştirilebilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında kamu kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği, koordinasyon ve yardımlaşmanın arttırılmasında ve kaynakların daha etkin, verimli ve tasarruflu kullanılmasında kamu kurum ve kuruluş amirleri sorumluluk bilinci içinde görev yapacaklardır. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen koordinasyon ve iş birliğinde belirtilen hususların ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından yerine getirilmesi ve alınan kararlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin zamanında yapılarak Valiliğimize bilgi verilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Toplantıda, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, ilçelerinde yürütülen proje ve yatırımların son durumları ile karşılaştıkları sorunlar hakkında, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürlerinden detaylı bilgiler de aldı.

Tarih : 04/10/2017


Etiketler : 5 Milyar Tl'lik 417 Proje,Ordu Valiliği,Seddar Yavuz
Yazdır

Yorum Ekle

Piyasalar
Trio Denizcilik
Bir Portre
Adem UZUNÖMEROĞLU Adem UZUNÖMEROĞLU

OKEV – (Ordu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı)
Çok Okunanlar
>> Bu fırsatı kaçırmayın!
>> 'Bal'dan 95 milyon dolarlık gelir
>> Kadir Has’ın gündemi ‘Kriptopara’
>> Merkez Bankası anketi açıklandı!
>> 10 milyar TL para tüketicide kaldı
>> Samsun TSO'dan, Hisarcıklıoğlu’na ziyaret
>> Boztepe'de uçuşlar başlıyor
>> TÜMSİAD’dan erken seçim açıklaması…
>> Başkan Tekintaş 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı
>> "Ekonomi açısından iyi olur"